ЮНЕСКО


Проект асоційованих шкіл ЮНЕСКО був започаткований у 1953 р. Головною метою Проекту є забезпечення якісної шкільної освіти, націленої на реалізацію проектів по підтримці знань у галузі прав людини, демократії, міжкультурних зв’язків та захисту довкілля в системі ООН. На сьогоднішній день налічується понад сім тисяч Асоційованих шкіл ЮНЕСКО у 172 країнах-членах Організації.
Асоційовані школи ЮНЕСКО в Україні – загальноосвітні навчальні заклади, що беруть участь у міжнародному Проекті асоційованих шкіл ЮНЕСКО, діяльність яких направлена на посилення гуманістичних, етичних, культурних і міжнародних аспектів освіти.
Пріоритетними цілями асоційованих шкіл ЮНЕСКО в Україні є виховання дітей і молоді у дусі миру, демократії, прав людини, толерантності і взаєморозуміння між народами на шляху реального співробітництва і взаємозбагачення культур, причетності до розв'язання світових проблем через партнерство в системі Організації Об'єднаних Націй.
Технологічний ліцей «ОРТ» м. Києва приєднався до Проекту асоційованих шкіл ЮНЕСКО у 2007 році.


Ліцей співпрацює  з:
•    Посольством Держави Ізраїль
•    Всесвітнім ОРТ (освітині ресурси та технологічний тренінг)
Напрямки роботи у ПАШ ЮНЕСКО:
-    Інші країни та культури (міжкультурне взаємозбагачення)
-    Освіта для сталого розвитку
Міжнародні проекти:
•    «Хефциба»
Мета та завдання: ознайомлення з мовою, культурою єврейського народу та історією єврейської спільноти, що проживає на території країн колишнього СРСР
Учасники: учні та вчителі ліцею, батьки учнів
Термін реалізації проекту: безстроковий
Реалізація проекту здійснюється в рамках формальної та неформальної освіти, а саме:
- вивчення мови іврит, історії та географії Ізраїлю та традицій єврейського народу;
- проведення міжнародних on-line конференцій, зустрічей з відомими науковцями;
- організація та проведення єврейських свят та відзначення значних дат єврейського календаря: Рош-га-Шана, Ханука, Ту-бі-шват, Суккот, Пурім, Песах, День пам’яті загиблих солдатів Ізраїлю, День Незалежності Ізраїлю, Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту та інші.
- проведення навчально-виховних семінарів, які мають назву Шаббатони. Вони плануються і проводяться як засіб стимулювання та заохочення у навчанні. Під час Шаббатонів учні мають змогу застосувати на практиці знання, здобуті під час уроків традицій та історії єврейського народу, беручи участь у круглих столах, конкурсах, вікторинах, диспутах тощо.
•     «Відродження» (Regeneration)
Мета проекту: освіта для життя
Учасники: учні та вчителі ліцею
Реалізація проекту: проведення навчальних семінарів для вчителів інформатики; випускники ліцею отримують сертифікати ОРТ у галузі інформаційних технологій; надання технічної та методичної підтримки у проведенні уроків інформатики і технологій та у проведенні позаурочних заходів
•    «Мережева академія CISCO» (Network Academy CISCO)
Мета проекту: навчання сучасних мережевих технологій
Учасники: учні та вчителі ліцею
Реалізація проекту: навчання сучасних мережевих технологій на уроках інформаційних технологій

Звіт про роботу ліцею у ПАШ ЮНЕСКО 

Яку навчальну тему ПАШ ви обрали для діяльності у цьому році?

ڤ Інші країни і культури (міжкультурне взаємозбагачення)

1. Вивчення історії, культури, національних звичаїв народів світу, розвиток партнерських зв’язків між учнями навчальних закладів різних держав.

2. Освіта для стійкого розвитку.

Назва провідних проектів ПАШ, в яких бере участь ваша школа:

Міжнародні проекти:

1. Участь у програмі міжнародних мережевих академій CISCO.


На базі локальної академії CISCO, що знаходиться в Технологічному ліцеї "ОРТ" («Освітні ресурси та технологічний тренінг») м. Києва, працює Центр підготовки інструкторів мережевої академії. 
Влітку друга група вчителів шкіл Дніпровського району м.Києва завершила навчання у центрі підготовки інструкторів академії CISCO при Технологічному ліцеї "ОРТ" м.Києва за курсом "Основи апаратного та програмного забезпечення". Кожен з інструкторів отримав відповідний сертифікат.

23 квітня 2014 року відбулося урочисте вручення сертифікатів випускникам мережевої академії CISCO Технологічного ліцею "ОРТ" м. Києва з курсу "IT Essential". Але зупинятися ніхто не збирається, і зараз вже йдуть заняття з 1 модулю курсу CCNA Routing & Switching. 

More together week

У рамках програми More together week, що організувала компанія CISCO, 28 березня відбувся Телепрезенс за участю учнів 5-х класів з України, Росії та Казахстану. Учні розповіли про свої країни, улюблені місця, хобі. Потім була вікторина з інтернет - технологій. Технологічний ліцей "ОРТ" представляли дівчата 5-А класу, які продемонстрували відмінні знання англійської мови та інтернет -технологій.

Міжнародний день жінок в IT


24 квітня учениці Технологічного ліцею "ОРТ" м. Києва взяли участь у семінарі, присвяченому Міжнародному дню жінок в IT, який відбувся в офісі компанії CISCO в Україні. В рамках семінару відбулися презентації про інформаційні технології, вікторина, розповіді про кар'єри жінок в ІТ, сесії Telepresence, а також весела гра Pitching Packets ("Злови пакет"), яка демонструє принципи роботи комп'ютерних мереж.

Конференція Cisco Connect 


Пройшла 15-16 травня 2014 року в Києві у виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза».
Cisco Connect - це :
• Захід року для ІТ -професіоналів. У програмі тільки найактуальніші теми.
• Новітні технології Cisco: теорія і практика . Лекцій про технології та демонстрації на стендах. 
• Актуальні тенденції ІТ - ринку - пленарні доповіді та футурологічні замальовки.
• Спілкування та обмін досвідом з колегами

Cisco Connect - це багато цікавих технологій , хороших вражень і, звичайно , можливість виграти призи!
Цього року удача не обійшла двох інструкторів академії Cisco Технологічного ліцею ОРТ м. Києва:
Ігор Богодушко - Cisco Small Business RV215W
Сергій Дзюба - Samsung Galaxy Gear SM - V700

2. Участь у щорічному семінарі «Коріння» Міжнародної програми «Маса Шорашим» з метою поглиблення знань учнів з історії України, історії Великої Вітчизняної війни, історії єврейського народу, вшанування пам’яті загиблих у роки  війни,  жертв Холокосту. 

Трагічними стежками історії «пройшлися» учні 11-х класів Технологічного ліцею «ОРТ» 28 жовтня 2013 року. У Бабиному Яру учні провели екскурсії біля пам’ятників, згадали події часів Великої Вітчизняної війни, «Матч смерті», розстріл євреїв, розстріл українських націоналістів. Особливо зворушливими були виступи учнів, які розповідали про єврейських дітей, що стали жертвами дорослого безглуздя. Жоден з учнів не залишився байдужим до трагедії. 
Мета заходу гуманна та глибока: сторінки історії слід вивчати, аналізувати та пам’ятати, щоб запобігати помилок у майбутньому.

3. Участь у міжнародній програмі «Face to Faith».
Програма «Face to Faith» працює у 21 країні із 612 школами, де приймає участь майже 3000 вчителів та 16 000 учнів. 
Ця програма надає можливість українським учням (12-18 років) спілкуватися із їхніми однолітками в інших країнах,  а також дає можливість покращити знання іноземної мови, власної та іноземної культур. 


13 травня учні нашого ліцею мали змогу поспілкуватися і обговорити екологічні проблеми зі школами Єгипту та Арабських Еміратів. Учні ділилися екологічними проблемами, які є в їх країнах, обговорювали та пробували вирішити їх. Ця відео конференція була дуже цікавою та корисною для всіх; показала, що ми всі різні, живемо в різних країнах світу, але у нас є подібні проблеми. Сподіваємося, у майбутньому ми будемо жити в зеленому, “здоровому” світі без забруднення, глобального потепління та решти проблем. 

4. Участь у міжнародному проекті i Jet блогів (International Jewish Education Technology), організованого Всесвітнім ОРТом. 
Міжнародний конкурс мультимедійних проектів  – «Історія народу через історію сім’ї та спільноти», який проводився у рамках проекту  “Chibur”, організованого Всесвітнім ОРТ за підтримки Фонду Пінкуса. 
Головна мета цього проекту – зацікавити учнів від 12 до 16 років у дослідженні,  документуванні історії своєї єврейської родини та спільноти.  

У цьому конкурсі взяли участь 149 учнів з 10 шкіл та ліцеїв, які входять до мережі ОРТ в країнах СНД та Балтії, а також партнерських шкіл.
Перед учасниками було завдання створити мультимедійний проект, присвячений відомим єврейським діячам.
Технологічний ліцей «ОРТ» м. Києва отримав 1 місце за проект «Януш Корчак». 5. Участь в міжнародній олімпіаді з робототехніки «Роботрафік-2014» в Ізраїлі. 
У березні 2014 року на базі технологічного інституту «Техніон» (Ізраїль, Хайфа) відбулися міжнародні змагання Robotraffic-2014. Технологічний ліцей "ОРТ" м. Києва було представлено на них двома командами (молодша та старша ліга). За результатами змагань команда старшої ліги (Ворон Олександра, Пугач Аліса) посіли перше місце за захист проекту на тему безпеки на дорозі, два третіх місця (захист проекту «Модель рульового механізму автомобіля», що був виконаний у середовищі SolidWorks, та за екзамен з правил дорожнього руху).  Команда молодшої ліги (Краснова Олена, Шапошник Матфей) вибороли кубок за найкращу ідею щодо  безпеки на дорозі. 

Група учнів Технологічного ліцею "ОРТ" м. Києва, здобули перемоги в чотирьох номінаціях і посіли друге місце за кількістю нагород серед команд країн СНД та Балтії. Всього брали участь у змаганнях 27 команд із різних країн світу.
Справжнім подарунком для учасників змагань були екскурсії по Тель-Авіву, Єрусалиму, Північній Галілеї та узбережжю Середземного моря.


6. 21 травня 2014 року у Празі для учасників World ORT Board of Representatives Meeting пройшла презентація проектів World ORT "Chibur" і конкурси Комп'ютерної Анімації, які провели Вероніка Пугач (Технологічний ліцей "ОРТ" м.Києва) і Філ Шварц (Одеська школа ОРТ №94).


7.Міжнародний віртуальний математичний клуб.
17 лютого відбулося засідання у віртуальному математичному клубі «ОРТ». Учні 5х класів розв’язували цікаві завдання на математичну логіку. Наші п’ятикласники мали змогу поспілкуватись з однолітками з міста Кишинів. 8. Участь у Міжнародній конференції Федерації всесвітнього миру «Українська національна ідея: вчора, сьогодні, завтра».
18 жовтня в Києві відбулась Міжнародна конференція Федерації всесвітнього миру «Українська національна ідея: вчора, сьогодні, завтра». У складі делегації Української Ради Миру була й представниця Технологічного ліцею «ОРТ» – вчитель світової літератури Кисельова Вікторія Володимирівна, яка є Послом Миру.

На конференції розглядались питання, які не можуть залишити байдужими громадян нашої країни: утвердження миру та злагоди в Україні та світі, побудови процвітаючої української нації, толерантного, справедливого та гармонійного суспільства, створення сталого миру на нашій планеті. 

9. Участь у заходах присвячених до 200-ї річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Ця подія має міжнародне значення.
У зв’язку з відзначенням 200-ї річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка, з метою популяризації його творчої спадщини, активізації патріотичного виховання, пов’язаного з іменем видатного митця учні ліцею брали активну участь в різноманітних акціях та заходах різного рівня.

19 вересня 2013 року учні 7-х та 11-А класів побували у Шевченківському національному заповіднику у Каневі.
14 грудня 2013 року учні 11-х класів взяли участь у ІІ-му конкурсі «Перший раз в PR-клас» Гуманітарного інституту Київського університету ім.. Бориса Грінченка, на якому представляли комп’ютерні презентації «Шевченко та Грінченко – пишайся,  рідна ненько!», «Вічна і чудова наша рідна мова!» та здобули ІІ місце. 

17 січня учні 9-х класів відвідали Російський центр науки і культури в Києві та ознайомилися з виставкою «Україна-Росія. Два генії», присвяченою 200-річчю з дня народження Т.Г.Шевченка та М.Ю.Лермонтова.
05 березня в ліцеї відбулася науково-практична конференція «Тарас Шевченко – геній і пророк». Учні 9-11 класів підготували виступи на теми, пов’язані з багатогранністю Шевченкової творчості, пророчим звучанням поетових рядків та актуальністю Кобзаревого слова у наші дні. Були представлені учнівські проекти «Селянин-кріпак, якого знає весь світ», «Шевченко -художник», «А слово шевченкове – вічне».

18 березня учні ліцею були учасниками ІІ Київської конференції асоційованих шкіл ЮНЕСКО, приуроченої до 200-річчя від Дня народження Тараса Шевченка, брали участь у роботі секцій «Вічне слово Кобзаря: своєрідність поезії Шевченка», 
«Живопис у житті Т.Г.Шевченка» та отримали Сертифікати учасника.
 Команда ліцею була учасником ХІ конкурсу-фестивалю «Діалог держав: партнерство в освіті», приуроченого до 200-річчя від Дня народження Тараса Шевченка.
Гасло цьогорічного фестивалю – «Шевченко генієм піднявся над світами». Команда ліцею представляла державу Ізраїль. Під час яскравого сценічного виступу ліцеїсти познайомили глядачів не тільки з культурою, історією та традиціями цієї казкової країни, але й з творчістю видатного поета та художника Т.Г.Шевченка.
Команду ліцею було нагороджено Дипломом Департаменту освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) за перемогу в номінації «Розкриття теми», Дипломом ІІІ ступеня Київського міжнародного університету за участь у міському фестивалі «Діалог держав: партнерство в освіті» та сертифікатами на відвідування боулінг-клубу «Большевик». 
Учні ліцею були учасниками районних заходів: конкурс читців творів Шевченка; квест « Шевченкіада»; форум «Іду з дитинства до Тараса» 

10. World ORT English summer school 2013 

В серпні 2013 року учениця 10 а класу відвідала літню школу ОРТ в Лондоні. Ця незабутня подорож залишила найкращі враження та допомогла вдосконалити рівень володіння англійською мовою, знайти нових друзів з усього світу, вивчити багато нового про культуру, традиції Англії. 

11. Спілкування без кордонів. Участь у проекті «Теумот» («Близнюки»).
26 січня 2013 року євреї всього світу відзначають велике свято пробудження природи Ту бі Шват або Новий рік дерев, яке символізує закінчення зими, єднання людини з природою. Саме в цей час у Ізраїлі висаджують нові дерева та милуються красою цвітіння садів. 25 січня учні Технологічного ліцею «ОРТ» м.Києва завдяки сучасним інформаційним технологіям мали змогу привітати однолітків школи м.Хайфа (Ізраїль) зі святом. Ця зустріч стала першою цеглинкою проекту «Теумот (Близнюки)», метою якого є налагодження дружніх відносин між учнями різних країн, знайомство з культурою, історією, традиціями одне одного.

Результати

Широкий спектр використання проектних технологій в навчально-виховному процесі та застосування інформаційно-комунікаційних технологій для підвищення якості навчання.

Участь у Всеукраїнському експерименті «Створення та апробація моделі загальноосвітнього навчального закладу ІІ-ІІІ ступенів з інформаційно-технологічним профілем навчання». 

Проведення підготовки інструкторів мережевої академії CISCO на базі Технологічного ліцею "ОРТ" м. Києва.

Це перший випадок надання подібного статусу академіям, що знаходяться у загальноосвітніх навчальних закладах. Знання, набуті при вивченні курсу, закладають основу для майбутніх спеціалістів з інформаційних та комунікаційних технологій початкового рівня. Програма даного курсу має відповідний гриф Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.

Наш ліцей має право на прийом екзаменів з напряму Microsoft Office Spesialist.

У 2013 році на базі Технологічного ліцею "ОРТ" почав роботу центр сертифікації Certiport (certiport.com), і у зв'язку з цим ми приймаємо сертифікаційні іспити по 

- MOS;

- MTA.

Технологічний ліцей «ОРТ» м. Києва – лауреат конкурсу «Інноватика в сучасній освіті» 
22 – 24 жовтня 2013р. у виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза» тривала національна виставка-презентація «Інноватика в сучасній освіті» - 2013. Серед організаторів заходу – Міністерство освіти і науки України та Національна академія педагогічних наук України.
Департаменти освіти і науки, молоді та спорту міських рад, провідні вищі навчальні заклади України, інститути післядипломної освіти, загальноосвітні та дошкільні навчальні заклади, позашкільні установи, відомі комерційні компанії, що займаються освітньою діяльністю, гідно представляли свої педагогічні надбання.
Здобутки української освіти виявилися цікавими для гостей з Росії, Франції, США та Китайської Народної Республіки. 
Технологічний ліцей «ОРТ» м. Києва, як інноваційний навчальний заклад, взяв активну участь у роботі виставки. 13-річний досвід роботи з впровадження в навчально-виховний процес інформаційних технологій, профільної освіти, методичні напрацювання вчителів, авторські програми, підручники зацікавили багатьох гостей та учасників форуму. Жвавий інтерес викликали моделі роботів, що зібрали та запрограмували учні ліцею. 

    У рамках виставки відбувся конкурс педагогічних інновацій, в якому ліцеєм було представлено комплексну розробку «Реалізація освітнього середовища навчального закладу засобами Microsoft SharePoint Server».
За підсумками конкурсу колектив Технологічного ліцею «ОРТ» м. Києва було нагороджено Дипломом Лауреата ІІ ступеня в номінації «За активне впровадження педагогічних інновацій в практичну діяльність закладів освіти України» та вручено пам’ятний знак. "Крила Натхнення 2014"
21 травня 2014 року в Дніпровському р-н м.Києва відбувся Фестиваль "Крила Натхнення 2014". Почесними грамотами було нагороджено Технологічний ліцей "ОРТ" м.Києва, а саме президента учнівського самоврядування Олену Юрчук, заступника директора ліцею Валентину Володимирівну Гусарову і директора ліцею Юрія Григоровича Кінькова.


Технологічний ліцей "ОРТ" м.Києва у конкурсі-фестивалі «Діалог держав: партнерство в освіті»
Команда ліцею була нагороджена Дипломом за І місце в районному етапі конкурсу-фестивалю та отримала честь представляти Дніпровський район на загальноміському етапі.

20 березня 2014 року в приміщенні Київського Палацу дітей та юнацтва відбувся ХІ загальноміський конкурс-фестиваль «Діалог держав: партнерство в освіті», приурочений до 200-річчя від Дня народження Тараса Шевченка, під гаслом «Шевченко генієм піднявся над світами». Команда ліцею була нагороджена Дипломом за перемогу в номінації «Розкриття теми».

Учні Технологічного ліцею «ОРТ» - учасники конкурсу «НОВЕ СвітоБАЧЕННЯ»
Участь в Першому київському конкурсі для учнівської молоді «НОВЕ СвітоБАЧЕННЯ», який проходив в рамках Всеукраїнської Соціальної Ініціативи «ЗІ ЗНАННЯМИ ДО УСПІХУ» товариства «Знання» України та університету Сучасних знань. Метою конкурсу є пошук та підтримка талановитої та обдарованої молоді з оригінальним мисленням; сприяння свідомому вибору майбутньої професії; популяризація та залучення молоді та юнацтва до здобуття освіти з перспективних напрямків. 

Ліцей на конкурсі представляли Драгомирецька Вероніка (9-а), Краснова Олена (9-а), Сдобнякова Анастасія (9-а), Горудко Єлизавета (10-а) та Маселко Марія (11-б) у номінації «Візуалізація» (Дизайн). Кожна учасниця обрала близьку для себе тему і намагалася розкрити її якнайкраще. Головне завдання – розкрити свій талант, оригінальне мислення, власне бачення, відчуття світу. 
По закінченню конкурсу відбулось нагородження.

Переможці конкурсу «Мій яскравий зошит»

Учні сьомих класів були активними учасниками конкурсу малюнків «Мій яскравий зошит», організованого восени цього року благодійним фондом «Діти передусім». Переможцями стали Єншина Зарина (7-б клас), Кацова Діана (7-б клас), Полотнюк Олександра (7-а клас), Юрченко Ганна (7-б клас). Малюнки дівчат будуть надруковані на учнівських зошитах. 
Вітаємо з перемогою та бажаємо і надалі перемог і нагород. 


ڤ Навчальні поїздки, пов’язані з обраною темою:
Поїздка учнів 10-х класів містами України - Білорусії у рамках  семінару «Коріння» Міжнародної програми «Маса Шорашим» з метою поглиблення знань учнів з історії України, історії Великої Вітчизняної війни, історії єврейського народу, вшанування пам’яті загиблих у роки  війни,  жертв Холокосту була скасована у зв’язку з ситуацією в Україні. Учні дистанційно взяли в ній участь.

Поїздка учениці 10А класу Ворон Олександри в літню школу ОРТ в Лондоні.

Поїздка команди ліцею до Ізраїлю для участі у міжнародній олімпіаді з робототехніки.

Поїздка учениці 11А класу Пугач Вероніки до Праги, Чехія в рамках World ORT Board of Representatives Meeting

ڤ Обміни /співробітництво зі школою /коледжем у іншій країні. Вкажіть країну і чи належить ця школа/коледж до ПАШ:
Школа «Афек», місто Хайфа, Ізраїль: не належить до ПАШ
В рамках Угоди про співробітництво між Міністерством Освіти Держави Ізраїль та Міністерством Освіти України продовжуються стосунки із школою ОРТ (м.Ашкелон): не належить до ПАШ.  Проведено ряд Інтернет-конференцій учнів. 
Підтримуються партнерські зв’язки зі школами ОРТ м. Москви, м. Санкт-Петербурга (проект ORT-JET з комп’ютерної графіки та дизайну), м. Самари (Росія), з Технологічним ліцеєм м. Кишинева (Молдова): не належать до ПАШ 
13 травня ліцей провів відео-конференцію зі школами Єгипту та Арабських Еміратів в рамках участі в програмі «Face to Faith». Проведенням відео-конференції у межах програми «Face to Faith» Технологічний ліцей «ORT» м. Києва зробив також внесок  у патріотичне та екологічне виховання молодого покоління України.

ڤ Святкування Міжнародних Днів, Років чи Десятиріч, які відзначаються ЮНЕСКО та ООН. Опишіть заходи, які організовані вами з цього приводу. 
Перелік  заходів:
 
Міжнародний день миру (Уроки миру в 5-11-х класах);
День Організації Об’єднаних націй  (Вікторина «Що я знаю про ООН?»);
Міжнародний день толерантності ( Уроки толерантності в 10-11-х класах); 
Всесвітній день боротьби зі СНІДом. (Проведені конкурси плакатів, малюнків, фотографій, оформлено стенд, випущено          інформативні листівки, проведено бесіди та анкетування «Міфи і правда про СНІД»);
Міжнародний день рідної мови (Проведено виховні години,  лінгвістичну гру);
200-річчя від дня народження Тараса Шевченка(конкурс малюнків, конкурс на кращого читця поезії Шевченка, конкурс творів, проведення виховних годин, участь в конкурсі – фестивалі «Діалог держав: партнерство в освіті» присвяченому 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка, створення проектів…);
Всесвітній день здоров’я (Проведено спортивні змагання з футболу, настільного тенісу; спортивно-розважальні ігри);       Міжнародний день родини (Пікнік на природі, де учні разом зі своїми родинами приймали участь у різних конкурсах);
День прав людини (Проведено брейн-ринг з права «Конвенція ООН про права дитини», виховні години, тематична виставка правової літератури, створено стенд «Твої права та обов’язки», проведено перегляд фільмів, конкурс малюнків,  вікторина);
Всесвітній день поезії (Конкурс на кращого читця поезії, виховні години до дня народження відомих українських та світових письменників та поетів);
Міжнародний день пам’яті жертв Холокосту (Екскурсії на виставки в Галицькій синагозі; проведено уроки пам’яті, виховні години, оформлено стенди, переглянуто документальні фільми);
Міжнародний день польоту людини в космос (Проведення бесід, показ фільму «Перший політ у космос»);
Всесвітній день навколишнього середовища (Конкурс малюнків, озеленення території ліцею,  проведено виховні години, конкурс фотографій «Людина і природа», екскурсії в парки та ботанічні сади; протягом грудня-лютого у ліцеї проходила акція «Допоможемо птахам узимку». Ліцеїсти активно залучились до заходів. Виготовили годівнички, підгодовували птахів, прийняли участь у районних та міських конкурсах). 
Всесвітній день води (Проведено виховні години, диспут, анкетування, єдиний урок води на тему «Збережемо чисту пам’ять води»,конкурс малюнків, демонстрація та обговорення фільму «Велика таємниця води»);
Міжнародний день добрих справ (Участь у заходах «Чужих дітей не буває!» (збір речей та іграшок для дитячих будинків).
Опишіть, як вам вдалось залучити до вашої шкільної програми заходи, пов’язані з глобальною задачею високоякісної освіти. 


Технологічний ліцей "ОРТ" м.Києва – перший в Україні навчальний заклад, який є базовим експериментальним закладом зі творення й апробації моделі навчального закладу з інформаційно-технологічним профілем навчання. Учні в рамках навчальної діяльності співпрацюють з ровесниками шкіл СНД та Ізраїлю. З метою співпраці організовуються предметні відео конференції, участь у різноманітних міжнародних конкурсах. Бездоганне володіння англійською мовою допомагає брати активну участь та посідати призові місця у даних заходах.
У навчальному плані ліцею є предмети, що дають учням можливість досконаліше  ознайомлюватись з життям та традиціями єврейського народу, глибше вивчити історію Ізраїлю, удосконалити свої знання мови іврит.
Можливість отримувати інформацію з різних інформаційних джерел, прямо спілкуватись через Інтернет, доступ до найсучасніших інформаційних технологій є важливим для розвитку всебічно розвиненої особистості.
Для розширення пізнавального інтересу учнів ліцею, вчителі використовують мультимедійні засоби, сучасні інформаційно-комунікаційні технології, проводять презентації, відео-конференції.
Основною метою високоякісної освіти є вільна реалізація можливостей учнів, їх конкурентоспроможність на ринку праці, свідомий вибір професії.